אם הפעוט שנולד עם מום נדיר: "בשבילי הוא מושלם"

אולי טרייזיס הוא תינוק מתוק בן שנתיים שנולד עם מום נדיר - מוח שגדל בתוך חלל האף. אמו איימי מגוללת את תחושות האימה המשתקות שמאחורי הפנים המצחיקות, שגורמות לכל אחד לחייך. "זה שובר את ליבי כשזרים עוצרים אותי ברחוב ואומרים לי שהוא מכוער, ושלא הייתי צריכה להביא אותו לעולם. גם אם הוא דומה לפינוקיו, הוא הפינוקיו שלי ולעולם לא אפסיק לאהוב אותו". מאת - שירה דאבוש (כהן)

אין לב שסיפורו המרגש של אולי טרייזיס מווילס שבאנגליה – לא יזיז בו איזה מיתר. הכל התחיל לפני שנתיים, כשאולי הקטן נולד עם מום נדיר של סדק בגולגלתו – דרכו 'זלג' המוח שלו אל תוך חלל האף, ושיווה לו מראה משונה למדי. מאז עבר אולי ניתוחים רבים וכואבים, רק כדי לנסות לשוות לו מראה כשל ילד רגיל, ילד אמיתי ולא מעין 'פינוקיו' (כפי שאמו מכנה אותו בהומור). "אני מאוד אוהבת את הבן שלי וגאה בו", מספרת אמו איימי, בת ה-22. "כבר בסריקה ההריון אמרו לי הרופאים שמשהו לא בסדר, אבל לא האמנתי שמדובר בבעיה כל כך חמורה. כשהאחיות הניחו בידיי את אולי, מיד לאחר לידתו, נאלמתי דום ולא יכולתי לדבר. הוא נראה כל כך קטן לעומת הבליטה הענקית שהייתה במרכז פניו, ולא יכולתי שלא לרחם עליו. עם זאת, קיבלתי על עצמי את ההחלטה לאהוב אותו בכל מחיר, בלי קשר לאיך שהוא נראה".

אלא שעם הזמן, המשימה הפכה לדידה, לקצת יותר קשה ומורכבת. "זה שובר את ליבי כשאנשים זרים עוצרים אותי ברחוב כל הזמן, ואומרים לי שאולי ממש מכוער, ושלא הייתי צריכה להביא אותו לעולם. בשבילי הוא מושלם, ואני לא יכולה להיות גאה יותר. הוא ילד נפלא, ואני לא מבינה איך אפשר שלא להעריץ אותו?! וגם אם הוא דומה ל'פינוקיו', ושונה משאר הילדים – הוא הפינוקיו שלי, ולעולם לא אחדול מלאהוב אותו. אהבה אמיתית היא אהבה ללא תנאים".

לאחרונה הוחלט על ידי הצוות הרפואי לנתח את אולי הקטן בניתוח נוסף, כדי לאפשר לו לנשום נשימה סדירה – שאחרת, זליגת המוח הייתה מביאה לסכנת זיהום או לדלקת קרום המוח. על אף שמדובר בניתוח סבוך ומסכן חיים, לא נותרה לאיימי ברירה אלא להסכים לו. לבסוף הניתוח הוכתר בהצלחה, ולמרות שצלקת מעטרת את גולגלתו של אולי מאז – הוא יצא מסכנת חיים ומסוגל לנשום בכוחות עצמו. "הדבר היחידי שמפחיד אותי עכשיו הוא החיים שאולי יצטרך לעבור עם הפגם המולד שלו. אני יודעת שהרופאים יעשו כל שביכולתם כדי להקנות לו אף יפה ולפתור את הבעיה משורשה, אבל לא משלה את עצמי שלא יהיה לו קשה בחיים". 

  לפניות אל מחלקת אמ"א – סיוע, ייעוץ והכוונה לנשים למניעת הפסקות היריון: טל' 073-2221333, נייד 052-9551591. מייל  [email protected]

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר

אולי תאהבי גם את זה

ההריון הציל אותה מהתאונה

ביילי רוג'רס סיכנה את חייה כדי להציל את שני ילדיה, ואת הילד השלישי שבדרך. באורח פלא, גם האומץ שלה וגם ההריון שלה, הצילו בסופו של דבר את כל ארבעת החיים.

קרא עוד »

אנחנו כאן לעזור לך!.

בצורה הכי נעימה

דילוג לתוכן