חשיפה מזעזעת – ועדות ההפלות מאשרות רצח סיטונאי של עוברים. צפו בתיעוד

תחקיר המיוחד חשף מה עומד מאחורי שינוי המדיניות הממשלתית לאישורי הפלות בישראל וכיצד פועלת בישראל שיטה המנסה להפוך את הריגת העובר לחוקית כמעט בכל שלב. מאות נשים נאלצות לקבל החלטה שתחרוץ את גורל עוברן החי בעידוד הרופאים רק עבור בצע כסף

תחקיר מיוחד שפורסם בערוץ 14, חושף תיעודים דרמטיים שנאספו במשך למעלה משנה במצלמות נסתרות, מתוך המתרחש בחדרי הוועדות במכונים הרפואיים בישראל, המאשרים ביצוע הפלות, לנשים שמבקשות להפסיק הריון.

לפי התחקיר מתברר כי נשים המגיעות למכוני ההפלה, מונחות על ידי רופאים ישראליים כיצד לשקר בוועדות הרפואיות על מנת להשיג אישורים רשמיים להפיל את העובר החי, למרות שמדובר בעבירה על החוק. כידוע, החוק בישראל מתיר לבצע הפלה רק במקרים חריגים: כאשר ההיריון נובע מיחסים אסורים לפי החוק הפלילי, מיחסי עריות, או במצב שהריון מסכן את בריאותה של האישה או העובר.

למרות החוק, למכוני ההפלה בישראל יש מדיניות עצמאית בה הם יצרו דרך לעקיפת החוק, ובכך גורמים לאלפי מקרי הפלה מיותרים.

המצלמות הנסתרות שתיעדו את המתרחש מתוך חדרי הוועדות הרפואיות, חושפות כיצד הרופאים נוקטים פעולות אקטיביות ומפעילים מניפולציות רגשיות על האישה, כדי לקדם הפסקת היריון והפלה, גם בחודשים מתקדמים, בהם לפי כל השיטות הרפואיות העובר הינו יצור חי ונושם באופן עצמאי.

אחת הנשים שהגיעה לאחד ממכוני ההפלה מספרת: "לא הייתה לי שום הכנה לקראת ביצוע ההפלה. התקשרתי לקבוע את התור בטלפון ופשוט נתנו לי תאריך ושעה. לא הבנתי לקראת מה אני הולכת, חשבתי שהעובדת סוציאלית תסביר לי מה הפרוצדורה שאני אעבור, מה ההשלכות של ההפלה, אבל זה לא קרה. היא פשוט אמרה: "מה זה משנה עכשיו? תביאי את האישור, נדאג לחותמת של הוועדה ואחר כך את כבר תראי". זו רק אחת מהעדויות המטלטלות שהתחקיר חושף.

לדברי אחד מעורכי הדין המתראיין בתחקיר, הרופאים בישראל הפכו את ההפלות לחוקיות, למרות שלאחר תחילת ההיריון העובר נחשב יצור חי לגמרי והריגתו נחשבת לעבירה לכל דבר לפי חוק העונשין.

התחקיר חשף תיעודים בלעדיים ממצלמות נסתרות שמביאים צוות התחקירים, שעקבו במשך למעלה משנה אחר הנעשה מאחורי עיני הציבור.

התחקיר המיוחד מטלטל את המערכת הפוליטית והציבורית בישראל. אזרחי ישראל נחשפו למדיניות מרחיקת לכת של מכוני הבריאות לאישור הפלה בישראל, המנסים להפוך את ההפלות בישראל לתעשייה חוקית, בניגוד לרוב מדינות העולם.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר

אולי תאהבי גם את זה

אנחנו כאן לעזור לך!.

בצורה הכי נעימה

דילוג לתוכן