סיפור קצר: עוד השבוע תתבשרי בבשורה טובה

מהחלום על אמא רחל עד הרב שהיא מזהה מחלומה: הכל חובר לרגע הזה, בו היא חובקת את ילדיה

כלה צעירה, כבר 4 שנים שהיא כלה צעירה. נשואה באושר לבעלה, אך מחכה לילדים, לפרי בטן שמבושש מלהגיע. כל הבדיקות תקינות, ואין איש יודע לומר לה מדוע עדיין לא נפקדה.

היא מגיעה מבית דתי. גם היא וגם בעלה התחזקו מעט דרך אתר הידברות, ואז הגיעו לאתר שבע ברכות של הידברות, שם הכירו. כעבור זמן קצה נישאו בחתונה מפוארת ויפה.

מאז ומתמיד היא קנאה בנשים הדתיות, הלבושות בצניעות, כשכיסוי ראש מהודר מעטר את ראשן. לה עצמה לא היה די אומץ לכסות את ראשה, אך בכל פעם שראתה אותן נשים צנועות, התפללה שה' יתן לה את הכח להתמודד עם הסביבה, ולכסות גם היא את ראשה.

החודשים חולפים, והריון אין. אך חלומות, ישנם גם ישנם. מאז ומתמיד ידעה שהיא מיוחדת בכך: החלומות שלה מתגשמים תמיד לטובה. לא מזמן חלמה על החיים החדשים שעומדים לפעום בתוכה. אך כדי שזה יקרה, עדיין היא צריכה ישועה… החלומות לא מתגשמים מעצמם.

הוא הולכת לרבנים, ומקפידה מאז ומתמיד על טהרת המשפחה. כעת מייעצים לה הרבנים להקפיד יותר על צניעות – בעיקר על צניעות בלבוש עצמו, לאו דווקא כיסוי ראש.

היא נוסעת עם בעלה למערת המכפלה. שם היא מבקשת מרחל אמנו, שתבין את כאבה, שתתפלל עבורה, שתשלח לה זרע של קיימא. מכל ליבה היא מתפללת, וכאשר היא חוזרת הביתה, היא גם מדליקה נר לעילוי נשמתה של רחל.

באותו לילה, בחלום, היא רואה אישה זקנה, לבושה לבן, אשר אומרת לה ברכות – בעזרת ה', בקרוב. אל תדאגי.

היא מתעוררת בבת אחת, חסרת נשימה. האם היתה זו אמא רחל, המבשרת לה בשורות טובות?

באותו חודש, במקווה הטהרה, היא מתפללת שוב ושוב. אך גם בחודש זה, היא לא זוכה להתבשר על הריון. האם עדיין לא הגיע הזמן?

היא מחליטה לקבל את עצת הרבנים, ומקבלת על עצמה ללבוש שרוולים ארוכים, המכסים את המרפק.

בהמלצתה של שכנה, היא גם מדליקה נר לעילוי נשמתו של ר' מרדכי שרעבי, אשר לא זכה לזרע של קיימא בחייו. היא מדליקה את הנר, אומרת את תפילת "נשמת כל חי", ומשאירה את הנר, שידלק כל הלילה.

באותו לילה בשנתה, היא רואה את הרב, מושיט לה פתק. בפתק היא קוראת כי עוד השבוע תתבשר בבשורה טובה.

למחרת בבוקר היא רואה בעיתון כתבה על הרב שרעבי, לרגל 30 שנה לפטירתו. היא מתעמקת בתמונה, ומזהה את דמותו של הרב מחלומה.

ביום חמישי באותו השבוע, היא מתעוררת אך מרגישה סחרחורת איומה. במקום להגיע לכיור לנטילת ידיים, היא מתעלפת. בעלה לוקח אותה בדחיפות לבית החולים, לבדיקה. בדיקת דם פשוטה מבשרת לה את הבשורה: "את בהריון! מזל טוב!".

9 חודשים אחר כך, היא יולדת תאומים. בן ובת. הברית נערכת בפאר והדר. פיצוי על הזמן האבוד.

אמא יקרה, אנחנו כאן, במחלקת אמ"א של הידברות, כדי לעזור לך. העניקי לילדך הזדמנות נוספת, אל תתני לו לסיים את חייו.

לפרטים ויצירת קשר, חינם ללא תשלום: לפניות אל מחלקת אמ"א – סיוע, ייעוץ והכוונה חינם לנשים למניעת הפסקות הריון והפלה: טל' 073-2221333, נייד 052-9551591. מייל kalina@htv.co.il

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר

אולי תאהבי גם את זה

הנס הפרטי של ליאל

"צריך לפרסם את הפעילות של מחלקת אמ"א של ארגון 'הידברות'. זה מפעל חסד שמציל חיים וחשוב שיכירו אותו וייעזרו בו. לדעתי, צריך שכל מי שהיה במצב שלי ושל אישתי, ידע, שפנייה ל'אמ"א'  משנה את החיים!

קרא עוד »

אנחנו כאן לעזור לך!.

בצורה הכי נעימה

דילוג לתוכן