איך עוברים ועדה להפסקת הריון על מנת לקבל אישור להפלה?

אישה המעוניינת בהפסקת הריון נדרשת לעבור וועדה מיוחדת. מה צריך לומר כדי לקבל אישור להפלה?

מועמדת להפלה? חושבת על הפסקת הריון? בוודאי כבר הספקת לשמוע על כך שבמדינת ישראל אין אפשרות לעבור תהליך של הפסקת הריון בבית חולים או במוסד פרטי, מבלי לקבל על כך את אישור הוועדה להפסקת הריון. וועדה זו מתכנסת בכל פעם, כדי לאשר ביצוע הפלה של עובר חי עד לשבוע ה-24 להריון.

המחשה מרגשת: התפתחות העובר – שבוע אחר שבוע. צפו

לאחר שבוע 24 הופך הנושא להיות מורכב יותר, שכן כבר מתייחסים לעובר כ'בר-חיות', אך עדיין יש אפשרות לעבור 'ועדת על אזורית' אשר מאפשרת את ההפלה, אך עושה זאת רק במקרים של מום, או כאשר נשקפת סכנת חיים לאישה.

על כל פנים, חשוב לזכור כי קבלת ההחלטה על הפסקת הריון מובילה לעצירתם של החיים המתחילים לפעם בעובר, ולעולם לא ניתן להשיב את הגלגל אחורנית. זוהי החלטה שלא ניתן לקבלה ללא ייעוץ מתאים או מתוך לחץ ופזיזות. גם במצבים בהם נראה שזו הדרך היחידה, חשוב מאוד לשקול גם דרכים נוספות.

הרב זמיר כהן – כל מה שרציתם לשאול על הריון והפלות. צפו

שוקלת הפלה? מכיר/ה מישהי שנמצאת על פרשת דרכים?

אמא יקרה, אנחנו כאן, במחלקת אמ"א של הידברות, כדי לעזור לך. העניקי לילדך הזדמנות נוספת, אל תתני לו לסיים את חייו. לפניות אל מחלקת אמ"א – סיוע, ייעוץ והכוונה חינם לנשים למניעת הפסקות הריון והפלה: טל' 073-2221333, נייד 052-9551591. מייל [email protected]

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי תאהבי גם את זה

"הריון? רק בעיה שיש לפתור ולעבור הלאה…" – האומנם?

"זה ההיריון שלך, החיים שלך, הגוף שלך, ההחלטה שלך". מסר כובש. "את צריכה להחליט מה טוב לך". ססמה שמתחברת היטב. "עמדי על שלך והילחמי בכל מי שיעז לנסות ולהגיד לך אחרת". ממש ויראלי. "כי זו לא את בלבד – זו כולנו, ואת חיילת במהפכה". מלחמה ושלום? ושורת המחץ היא: "הריון? רק בעיה שיש לפתור ולעבור הלאה… " האומנם?

קרא עוד »

אנחנו כאן לעזור לך!.

בצורה הכי נעימה

דילוג לתוכן