דפנה זוזות: מאמנת אישית לחיים ולעסקים, בשיתוף פעולה עם אמ"א

דפנה זוזות, מאמנת אישית לחיים ולעסקים, משלבת את כישוריה וניסיונה בס'ד עם מחלקת א.מ.א למניעת למניעת הפלות וסיוע לנשים הרות, ומחלקת שבויות למניעת התבוללות של ארגון הידברות

דפנה זוזות, מאמנת אישית לחיים ולעסקים, העובדת בשיטה משולבת: אימון, פסיכולוגיה חיובית מתוך חיבור ליהדות, חיזוק בטחון עצמי ושיפור מערכות יחסים. את כישוריה וניסיונה בס'ד היא משתפת עם מחלקת א.מ.א למניעת הפלות וסיוע לנשים הרות, ומחלקת שבויות למניעת התבוללות של ארגון הידברות, כאשר מתאמנות רבות ראו שינוי גדול בחייהן. אחת מהן היא נועה שנביא כאן את סיפורה.

אולם הערבי חש בשינוי שחל בנועה.

"אומנם הוא לא ידע על הקשר ביננו, אבל הרגיש שמשהו ארע. הוא הידק אחיזתו. נועה התקשתה לעמוד בכך. היא הגיעה פחות לפגישות, עד שלבסוף ניתקה חד צדדית את הקשר".

דפנה לא אמרה נואש.

"פניתי לקב"ה שיכוון אותי, מה הצעד הכי טוב לנקוט עכשיו. שלחתי תזכורות לטלפון הנייד, תזכורות, 'אני כאן שתצטרכי' 'את ויתרת על עצמך אבל אני לא ויתרתי עליך'.

לאחר תקופה נועה הגיבה לאחת ההודעות והקשר חודש.

"בזמן שחלף ניכר היה שנועה עברה תהליך. בשיחות היא העלתה יותר ויותר את החלקים הפחות טובים בקשר ובהדרגה התקדמה לשלב שבו היא מסוגלת להתנתק.

כאן השתמשתי באסטרטגיה משולבת:

מעשים – . איזה פעולות ישיגו את המטרה: לא לענות לטלפונים, להשליך את המתנות שהוא קנה. ומאידך לחדש את הקשרים : עם המשפחה, עם החברות.

דיבורים –נועה נהגה לשתף אחת מחברותיה בתחושות הרומנטיקה שכביכול היו בקשר. הובלתי להחלטה ברורה: לא מדברים עליו אלא רק בפגישות. ובפגישות כווננתי את הדיבורים למקום השלילי.

מחשבות –נועה נהגה להתרפק במחשבותיה על הרגעים הטובים כביכול בקשר. ניתבתי אותה למחשבות חיוביות באמת: מה אני רוצה, מה אני שואפת: בעל יהודי, בית יהודי".

נועה פעלה על פי האסטרטגיה. או אז התגלה פרצופו האמתי של הערבי שאיים עליה.

עודדתי אותה להגיש תלונה במשטרה. הפעולה השיגה מטרתה. הערבי תפס מרחק.

"כיום נועה במקום אחר לגמרי" מסכמת דפנה, "אני חושבת שהדבר החשוב ביותר בתהליך שעברנו ביחד היה זה שלא החלטתי במקומה אלא עזרתי לה להתחבר לרצונותיה. והיא זו שהגיעה לתובנות הנכונות", את הכלים עם תחושת העוצמות היא קיבלה מארגון הידברות יחד איתי, היא ידעה שעומד מאחורינו ארגון שלם ומעל כולנו הריבונו של עולם אשר 'לא ידח ממנו נידח'.

שוקלת הפלה? מכיר/ה מישהי שנמצאת על פרשת דרכים?

אמא יקרה, אנחנו כאן, במחלקת אמ"א של הידברות, כדי לעזור לך. העניקי לילדך הזדמנות נוספת, אל תתני לו לסיים את חייו. לפניות אל מחלקת אמ"א – סיוע, ייעוץ והכוונה חינם לנשים למניעת הפסקות הריון והפלה: טל' 073-2221333, נייד 052-9551591. מייל kalina@htv.co.il

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי תאהבי גם את זה

אנחנו כאן לעזור לך!.

בצורה הכי נעימה

דילוג לתוכן