האם אפשר לבצע גרידה בשבוע 8?

האם מבצעים גרידה בשבוע 8? מהן ההשלכות של פעולה כירורגית זו? קראו

אם את בהריון ומעוניינת לסיים אותו, עומדות בפנייך אפשרויות שונות לעשות זאת. בשליש הראשון של ההריון – עד שבוע 9 – ניתן לבצע הפלה באמצעות כדורים. לאחר מכן ההפלה תתבצע בהליך כירורגי הנקרא גרידה.

אם ההפלה מתבצעת אחרי שבוע 7, לעיתים ההפלה באמצעות כדורים אינה מנקה את כל תוכן הרחם, ואז יש לבצע גם גרידה בנוסף. באופן כללי, עד שבוע 9 בערך האישה יכולה להחליט אם היא מעדיפה שימוש בכדורים או גרידה, כאשר לכל אחת מהשיטות ישנם חסרונות אחרים: הכדורים, למשל, מהווים תהליך שאורך כ-48 שעות, וכרוך בכאבים חזקים ולעיתים בדימום חזק המצריך אשפוז. הגרידה, לעומת זאת, אמנם קצרה ומהירה, אך היא מהווה ניתוח לכל דבר, על הסיכונים שבו, ויש בה גם סיכון לפגיעה בצוואר הרחם או אף ברחם עצמו.

המקובל הרב דוד בצרי – ממתי העובר נקרא יצור חי? צפו

חשוב לדעת כי להפלה יש השלכות קשות על האישה ההרה מבחינה נפשית ובריאותית. מחקרים רבים מצביעים על כך שאובדן הריון בעקבות סיום ההריון מרצונה של האישה, עלול לגרום לאישה לסבול מתחושת אשם, חרטה, חרדה וחוסר השלמה עם הצעד שביצעה.

אם את מתלבטת ומעוניינת לקבל מידע וייעוץ, אנו מזמינים אותך באהבה לפנות אלינו ללא תשלום. אנחנו, פעילות מחלקת 'אמא' של ארגון 'הידברות' נשמח לסייע לך עד שתקבלי את ההחלטה הטובה ביותר בעבורך. הסיוע ניתן באופן דיסקטי.

מתלבטים? רוצים להתייעץ? מחלקת אמ"א תשמח לשמוע מכם. בשמחות תמיד. לפניות אל מחלקת אמ"א – סיוע, ייעוץ והכוונה לנשים למניעת הפסקות הריון והפלה: טל' 073-2221333, נייד 052-9551591. מייל [email protected]  

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי תאהבי גם את זה

"הריון? רק בעיה שיש לפתור ולעבור הלאה…" – האומנם?

"זה ההיריון שלך, החיים שלך, הגוף שלך, ההחלטה שלך". מסר כובש. "את צריכה להחליט מה טוב לך". ססמה שמתחברת היטב. "עמדי על שלך והילחמי בכל מי שיעז לנסות ולהגיד לך אחרת". ממש ויראלי. "כי זו לא את בלבד – זו כולנו, ואת חיילת במהפכה". מלחמה ושלום? ושורת המחץ היא: "הריון? רק בעיה שיש לפתור ולעבור הלאה… " האומנם?

קרא עוד »

אנחנו כאן לעזור לך!.

בצורה הכי נעימה

דילוג לתוכן