הפלה בכדורים: כל האמת על ה’גלולה להפסקת הריון’

גלולה להפסקת הריון נשמעת לכם כמו גלולה פשוטה? חכו עד שתקראו למה היא עלולה להוביל

שים אשר מעלות בדעתן אפשרות להפסיק את ההיריון שאותו הן נושאות ברחמן, מכל סיבה שהיא, בטוחות לעתים שכאשר הן עושות זאת בשבועות הראשונים, ההליך הוא תרופתי בלבד ואינו כרוך בשום סיכון.

איך תרגישי אחרי הפלה? המומחים עונים. צפו

אלא שמתברר שאין זה מדויק לחלוטין. אומנם נטילת הגלולה להפסקת הריון בשבועות הראשונים (עד שבוע 7 להריון) נחשבת יחסית לבטוחה, אך בסופו של דבר כל הפלה עלולה לגרום לסיבוכים.

תופעות הלוואי הנפוצות אחרי נטילת הגלולה להפסקת הריון הן דימום וכאבים. בנוסף, במשך שלוש השעות הראשונות שלאחר נטילת הגלולה יש צורך בהשגחה מלאה בבית החולים, ועלולים לחוות כאבים רבים. לאחר מכן משתחררת האישה בדרך כלל, אך הכאבים עלולים להימשך במשך מספר שבועות.

יש גם מצבים בהם הדימומים והכאבים נמשכים מעבר לזמן הסביר, ואז יש צורך בביצוע בדיקת אולטרסאונד, כדי לוודא שלא נותרו שאריות הריון בחלל הרחם. במידה ומתגלות שאריות, יש צורך בביצוע פעולת גרידה. גם זיהום עלול להגיע כתוצאה מהגלולה, וכן יש אפשרות לסיבוך נדיר של איבוד דם, אשר דורש מתן של מנות דם. מנגד, יש גם את ההשלכות הרגשיות הלא פשוטות, ונשים רבות מעידות על כך שהן חוות נפילה רגשית ואפילו דיכאון, כי רק לאחר שההיריון נופל, הן מבינות את המשמעות העצומה של הצעד שביצעו, ולעתים גם מתחרטות על כך.

הרב זמיר כהן – כיצד עושים תשובה על הפלה?​

שוקלת הפלה? מכיר/ה מישהי שנמצאת על פרשת דרכים?

אמא יקרה, אנחנו כאן, במחלקת אמ"א של הידברות, כדי לעזור לך. העניקי לילדך הזדמנות נוספת, אל תתני לו לסיים את חייו. לפניות אל מחלקת אמ"א – סיוע, ייעוץ והכוונה חינם לנשים למניעת הפסקות הריון והפלה: טל' 073-2221333, נייד 052-9551591. מייל [email protected]

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי תאהבי גם את זה

"הריון? רק בעיה שיש לפתור ולעבור הלאה…" – האומנם?

"זה ההיריון שלך, החיים שלך, הגוף שלך, ההחלטה שלך". מסר כובש. "את צריכה להחליט מה טוב לך". ססמה שמתחברת היטב. "עמדי על שלך והילחמי בכל מי שיעז לנסות ולהגיד לך אחרת". ממש ויראלי. "כי זו לא את בלבד – זו כולנו, ואת חיילת במהפכה". מלחמה ושלום? ושורת המחץ היא: "הריון? רק בעיה שיש לפתור ולעבור הלאה… " האומנם?

קרא עוד »

אנחנו כאן לעזור לך!.

בצורה הכי נעימה

דילוג לתוכן