הפלה מאיימת: על מי בדיוק מאיימים כאן?

אם שמעת מהרופא שלך את ההגדרה 'הפלה מאיימת', דעי כי אין זה אומר שאת בהפלה, וגם לא בטוח שאת באיום, אז מה כן?

צמד המילים 'הפלה מאיימת' נשמע כמטיל אימה ואין אישה שמסוגלת לשמוע אותן מרופא הנשים שלה, ולהישאר שאננה. אבל כאן חשוב להבין כי הפלה מאיימת, אינה בהכרח אומרת שהאישה עוברת הפלה, או שההיריון שלה הגיע אל קצו. אז מה כן?

תיעוד מדהים על ההריון והיווצרות העובר

המילים 'הפלה מאיימת' הן מושג מטעה למדי. כי לא מדובר בהפלה, אלא ב'איום להפלה', מה שאומר שייתכן ותתפתח הפלה, אך גם ייתכן שלא. מה שמעיד על הפלה מאיימת הוא לרוב דימום שמופיע בחודשים הראשונים להריון. הדימום יכול להצביע על כך שייתכן שהפלה בפתח, אבל הוא גם יכול להיות חסר משמעות, וההיריון יימשך באופן תקין לחלוטין, עד ללידת תינוק בריא ושלם במועד.

חשוב לציין שרופאים מגדירים 'הפלה מאיימת', רק כאשר לצד הדימום נעשית בדיקת אולטרסאונד שמראה על קיומו של עובר עם דופק. בהפלה מאיימת, העובר חי, אך מאחר שקיים דימום, ההיריון הופך להיות בסיכון.

ומה אפשר לעשות כדי למנוע את ההפלה המאיימת? נשים רבות נוטות להקפיד על שכיבה ומנוחה יתרה, יש גם רופאים שממליצים על כך, אבל אין הוכחות רפואיות שמנוחה מורידה את הסיכון לפגיעה בעובר.

מה שבעיקר חשוב לעשות הוא להתפלל ולבקש על בריאותו של העובר הקטן, ועל בריאות ההיריון שזה עתה החל. כדאי גם להתעודד מכל יום שעובר, שכן ככל שההיריון מתקדם יותר, כך הסיכון להפלה קטן, והבשורה הטובה באמת היא שרוב רובן של ההפלות המאיימות, מסתיימות בלידה בזמן ובמועד, בידיים מלאות.

הרב זמיר כהן – כל מה שרציתם לשאול על הריון והפלות. צפו

שוקלת הפלה? מכיר/ה מישהי שנמצאת על פרשת דרכים?

אמא יקרה, אנחנו כאן, במחלקת אמ"א של הידברות, כדי לעזור לך. העניקי לילדך הזדמנות נוספת, אל תתני לו לסיים את חייו. לפניות אל מחלקת אמ"א – סיוע, ייעוץ והכוונה חינם לנשים למניעת הפסקות הריון והפלה: טל' 073-2221333, נייד 052-9551591. מייל [email protected]

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי תאהבי גם את זה

"הריון? רק בעיה שיש לפתור ולעבור הלאה…" – האומנם?

"זה ההיריון שלך, החיים שלך, הגוף שלך, ההחלטה שלך". מסר כובש. "את צריכה להחליט מה טוב לך". ססמה שמתחברת היטב. "עמדי על שלך והילחמי בכל מי שיעז לנסות ולהגיד לך אחרת". ממש ויראלי. "כי זו לא את בלבד – זו כולנו, ואת חיילת במהפכה". מלחמה ושלום? ושורת המחץ היא: "הריון? רק בעיה שיש לפתור ולעבור הלאה… " האומנם?

קרא עוד »

אנחנו כאן לעזור לך!.

בצורה הכי נעימה

דילוג לתוכן