הפלות בישראל: מה עושים כדי לקבל את אישור הוועדה?

עד לשבוע 24 להריון מתאפשר בישראל לעבור תהליך של הפלה, אך הדבר מותנה באישור של הוועדה להפסקת הריון. איך מצליחים לקבל אישור? ומתי כבר מאוחר מידי?

במדינת ישראל מקובל שפעולה של הפלה יזומה, אשר מטרתה לסיים את ההיריון, לפני שהעובר הגיע אל שלב שבו הוא יכול לחיות בכוחות עצמו, דהיינו בשבוע ה-24 להריון, נעשית רק לאחר שניתן אישור מיוחד של ועדה להפסקת הריון.

המחשה מרגשת: התפתחות העובר – שבוע אחר שבוע. צפו

כל אישה שמעוניינת להפסיק את ההיריון, מכל סיבה שהיא ובכל שלב שהוא, חייבת לעבור את הוועדה בה בודקים מהי הסיבה לכך שהיא מעוניינת לסיים את הריונה. באופן כללי הוועדה מאפשרת הפלות רק עד לשבוע 24, אך במקרים חריגים ניתן לעשות הפלה גם לאחר מכן, וזאת לאחר קבלת אישור מוועדה מיוחדת להפסקת הריון הנקראת 'ועדת על'.

מהם המקרים בהם מתאפשרות הפלות בישראל? הקריטריונים הם ברורים מאוד, ובין היתר מונים מקרים בהם גיל האישה הוא פחות מגיל הנישואין, או שמלאו לה 40 שנה ויותר, או מקרים בהם האישה אינה נשואה, או שהעובר עלול להיות בעל מום גופני או נפשי, ועוד.

חשוב להדגיש ולציין שגם כאשר הוועדה מאפשרת את הפסקת ההיריון, חשוב מאוד שהאישה תבדוק את הנושא היטב, ותתייעץ עם מומחים רפואיים ועם רבנים. גם במצבים בהם נראה שהפסקת הריון היא מחויבת המציאות, יש דרכים שונות בהן ניתן להתמודד, מבלי לבצע את הצעד הבלתי הפיך הזה, אשר כידוע, אין ממנו דרך חזרה.

הרב זמיר כהן – כיצד עושים תשובה על הפלה? צפו

שוקלת הפלה? מכיר/ה מישהי שנמצאת על פרשת דרכים?

אמא יקרה, אנחנו כאן, במחלקת אמ"א של הידברות, כדי לעזור לך. העניקי לילדך הזדמנות נוספת, אל תתני לו לסיים את חייו. לפניות אל מחלקת אמ"א – סיוע, ייעוץ והכוונה חינם לנשים למניעת הפסקות הריון והפלה: טל' 073-2221333, נייד 052-9551591. מייל [email protected]

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי תאהבי גם את זה

"הריון? רק בעיה שיש לפתור ולעבור הלאה…" – האומנם?

"זה ההיריון שלך, החיים שלך, הגוף שלך, ההחלטה שלך". מסר כובש. "את צריכה להחליט מה טוב לך". ססמה שמתחברת היטב. "עמדי על שלך והילחמי בכל מי שיעז לנסות ולהגיד לך אחרת". ממש ויראלי. "כי זו לא את בלבד – זו כולנו, ואת חיילת במהפכה". מלחמה ושלום? ושורת המחץ היא: "הריון? רק בעיה שיש לפתור ולעבור הלאה… " האומנם?

קרא עוד »

אנחנו כאן לעזור לך!.

בצורה הכי נעימה

דילוג לתוכן