הפסקת הריון בכדורים: איך עושים את זה?

בעולם הרפואה מתייחסים להפסקת הריון בכדורים כאל פעולה פשוטה, אך בפועל, נשים רבות מעידות על סבל, ועל כאבים למשך ימים ארוכים

הפסקת הריון תרופתית (בכדורים) נחשבת לפעולה נפוצה ופשוטה יחסית. כיום כמחצית מהפסקות ההיריון היזומות מתבצעות על ידי שימוש בכדורים. אלא שניתן לתת תרופות להפלות רק עד סוף השבוע השביעי להריון, ורק במסגרת בית החולים ובאישור וועדה. לאחר מכן, כאשר ההיריון כבר מתקדם יותר, בדרך כלל לא ניתן להסתפק בכדורים, אלא יש לעבור תהליך של גרידה.

עובר מדבר בבטן: האזיני למה שיש לעובר לומר לך

הכדורים שבהם משתמשים כדי לגרום להפלה הם שניים: מיפיג'ן וציטוטק. התהליך מתבצע באופן הבא: האישה מגיעה לבית החולים ונוטלת בתחילה את כדור המיפיג'ן אשר גורם להפסקת ההיריון. יומיים לאחר מכן היא שבה אל בית החולים ונוטלת את הציטוטק, אשר גורם לפליטת תוכן ההיריון החוצה.

התהליך אינו נחשב למורכב, וודאי ביחס לגרידה או לפעולות כירורגיות אחרות, אך לא ניתן להתעלם מכך שלפעולה יש גם סיכונים. כי מדובר בתהליך ארוך וממושך, ונשים מעידות על כאבים משמעותיים מאוד שעוברים עליהן עד שכל תוכן ההיריון נפלט. חלק מהנשים סובלות במשך ימים ספורים ויש כאלו שהתהליך נמשך אצלן גם שבועות. בנוסף, בדומה לכל טיפול רפואי, גם ביצוע הפסקת הריון בכדורים, לא נחשב לבעל הצלחה של 100%, ויש מקרים בהם למרות נתינת הכדורים, יש צורך לאחר מכן גם בגרידה.

הרב זמיר כהן – כל מה שרציתם לשאול על הריון והפלות. צפו

שוקלת הפלה? מכיר/ה מישהי שנמצאת על פרשת דרכים?

אמא יקרה, אנחנו כאן, במחלקת אמ"א של הידברות, כדי לעזור לך. העניקי לילדך הזדמנות נוספת, אל תתני לו לסיים את חייו. לפניות אל מחלקת אמ"א – סיוע, ייעוץ והכוונה חינם לנשים למניעת הפסקות הריון והפלה: טל' 073-2221333, נייד 052-9551591. מייל kalina@htv.co.il

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי תאהבי גם את זה

אנחנו כאן לעזור לך!.

בצורה הכי נעימה

דילוג לתוכן