הרב זמיר כהן – האם זוג שעברו הפלה צריכים תיקון?

"מה עלי לעשות כעת, למרות שעברו שנים רבות מאז?" שאלה האישה. הרב זמיר כהן משיב

לקראת חודש אלול מפרסם ארגון 'הידברות' תשובה מהרב זמיר כהן, במענה לשאלת אישה שבעבר ביצעה הפלה של עובר וכעת מבקשת תיקון. "מה עלי לעשות כעת, למרות שעברו שנים רבות מאז?" שאלה האישה.

הרב זמיר כהן מסביר כי הלה אינה רק מי שהפילו במזיד עובר חי, אלא גם עבור מי שבכל מיני אופנים נכשלו בהפסקת חיים, שיש בה משום הפלה בדקות.

"ביהדות ישנם מספר שלבים בתשובה: חרטה על העבר, עזיבת החטא, קבלה לעתיד. אך בנוסף יש עוד רובד של תשובה שנקרא "תשובת המשקל": תיקון החסר שנוצר כתוצאה מהחטא שעשינו על ידי הוספת הוספה באותו ענין שנפגם.

"לפי היהדות התיקון הגדול ביותר הוא "תשובת המשקל", כלומר לחזק את אותו מקום שהחסרתי. אם מישהי או מישהו נכשלו בחטא של הפסקת חיים, עליהם לתמוך בהוספת חיים בעולם. למצוא אישה שנמצאת במצב הזה ולעודד אותה, לחזק אותה ולתמוך בה שדווקא תמשיך את ההריון", מסביר הרב זמיר כהן.

לגבי זוג שאינו מכיר מישהי כזו מסביר הרב זמיר: "אם אינך מכירה אישה שנמצאת במצב כזה, יש נשים שעוסקות בזה ומצווה לתמוך בהן כדי לתקן את החטא. בהידברות יש את מחלקת "אמא" שמנהלת הרבנית קלינה שוורץ. זו אישה שעוסקת כל היום בהצלת חיים ובסיוע לנשים שנמצאות במצב ששוקלות הפסקת הריון. הכסף שנתרם אליה הולך ישירות לתמיכה בנשים שזקוקות לו, כמו קניית טיטולים, מטרנה ותמיכה נוספת".

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי תאהבי גם את זה

"הריון? רק בעיה שיש לפתור ולעבור הלאה…" – האומנם?

"זה ההיריון שלך, החיים שלך, הגוף שלך, ההחלטה שלך". מסר כובש. "את צריכה להחליט מה טוב לך". ססמה שמתחברת היטב. "עמדי על שלך והילחמי בכל מי שיעז לנסות ולהגיד לך אחרת". ממש ויראלי. "כי זו לא את בלבד – זו כולנו, ואת חיילת במהפכה". מלחמה ושלום? ושורת המחץ היא: "הריון? רק בעיה שיש לפתור ולעבור הלאה… " האומנם?

קרא עוד »

אנחנו כאן לעזור לך!.

בצורה הכי נעימה

דילוג לתוכן