למה טוב להקים בית ברוך-ילדים?

נהניתי, כרגיל, ממאמרו של הרב אליעזר מלמד על "צוואתם של ששת המליונים". גם אני תומכת נלהבת במגמה לחנך מגיל צעיר להקמת בית ברוך-ילדים, אך עם דגש על הנועם והנחת דווקא, ולא על העול והחובה

נהניתי, כרגיל, ממאמרו של הרב אליעזר מלמד על "צוואתם של ששת המליונים". גם אני תומכת נלהבת במגמה לחנך מגיל צעיר להקמת בית ברוך-ילדים, אך עם דגש על הנועם והנחת דווקא, ולא על העול והחובה [ששת המיליונים והצורך הדמוגרפי וכו´].

בנוסף, קיימות מספר נקודות בענין הרחבת המשפחה שלדעתי דורשות התייחסות נוספת:

ראשית, אסור להתעלם מכך שהאפשרות להביא ילדים לעולם היא ברכת ה´ שאיננה מובנת מאליה, ולא כל זוג שמתכנן ומייחל ומתפלל ומשתדל להגדיל את משפחתו זוכה לכך.

שנית, יתכנו קשיים בגידול הילדים ובחינוכם שיקשו על הגדלת המשפחה. שלישית, יש לזכור שבמשולש משפחה גדולה – לימוד תורה של האבא – אמא פנויה לגידול וחינוך הילדים בנחת, חייבת להיות התייחסות מערכתית-ציבורית לפתרון בעיית הפרנסה, בעיה שעלולה בדיעבד להפיל את כל הפירמידה הקדושה הזו.

ולסיום, עצה חשובה מאוד לדעתי למשפחה הצעירה הגדלה-והולכת: כדאי מאוד וחשוב מאוד לקחת עזרה בתשלום, אם צריך, כדי להקל על העומס החולף והזמני בגידול הילדים הקטנים, גם אם צריך לקחת הלוואה לצורך כך או לוותר על דברים חשובים אחרים; מנסיון אישי – בסופו של דבר זה משתלם!  

שוקלת הפלה ? מכיר/ה מישהי שנמצאת על פרשת דרכים? אמא יקרה, אנחנו כאן, במחלקת אמ"א של הידברות, כדי לעזור לך. העניקי לילדך הזדמנות נוספת, אל תתני לו לסיים את חייו.

לפרטים ויצירת קשר, חינם ללא תשלום: לפניות אל מחלקת אמ"א – סיוע, ייעוץ והכוונה חינם לנשים למניעת הפסקת הריון והפלה: טל' 073-2221333, נייד 052-9551591. מיילkalina@htv.co.il  

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי תאהבי גם את זה

אנחנו כאן לעזור לך!.

בצורה הכי נעימה

דילוג לתוכן