למרות נגיף הזיקה: רוב מוחץ נגד הפלות בברזיל

סקר שפורסם היום (ג') בעיתון בברזיל, חושף נתונים מעניינים אודות עמדת התושבים כלפי הפלות. המסקנה? רוב מוחץ נגד הפלות, גם כשמדובר במקרה של הריונית הנושאת ברחמה עובר שיסבול ממיקרוצפליה מאת - שירה דאבוש (כהן)

סקר חדש שנערך לאחרונה בברזיל, מציג נתונים מפתיעים ביותר אודות נושא ההפלות. למרות נגיף הזיקה המתפשט בחודשים האחרונים בכל רחבי דרום אמריקה (לרבות ברזיל) ולמרות הקשר הישיר שנמצא בינו לבין מחלת המיקרוצפליה (תינוקות הנולדים עם גולגולת קטנה מן הרגיל) – רוב תושבי ברזיל מתנגדים בתוקף להפלות במקרה שבו ההריונית נושאת ברחמה עובר הסובל ממחלה זו. 

את הסקר ערכה חברת הסקרים 'דטפוליה' והוא התפרסם היום (ג') במגזין של סאו פאולו. החוק בברזיל אוסר הפלות אלא אם כן ההריונית נמצאת בסכנת חיים או כשיש סיכוי גדול לכך שהעובר לא ישרוד, אך מסתבר שלמרות זאת – למעלה מ-50% מכלל האוכלוסיה מתנגדים להקלות בחוק בעניין זה, גם במקרה שבו העובר יוולד עם מיקרוצפליה. 

מתלבטים? רוצים להתייעץ? מחלקת אמ"א תשמח לשמוע מכם. בשמחות תמיד. לפניות אל מחלקת אמ"א – סיוע, ייעוץ והכוונה לנשים למניעת הפסקות הריון והפלה: טל' 073-2221333, נייד 052-9551591. מייל [email protected]

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי תאהבי גם את זה

ועדה להפסקת הריון? לא רציתי להאמין שהעובר שלי מת

שני הרופאים קבעו שלעובר אין דופק. אחרי המון בכי וחוסר שינה, אמרתי לעצמי שככה ה' רוצה, הכל לטובה. הקב"ה זיכה אותי להיות שליחה נאמנה לצדיק שכנראה היה צריך לעבור את הגלגול שלו דווקא בתוכי, וכך גם לסיים את התיקון שלו בעולם הזה עוד לפני שיצא. הרגשתי שאני חייבת לשאול רב וכתבתי לרב קנייבסקי. הרב קנייבסקי שלח תשובה: "לחכות, ברכה והצלחה"
מחלקת אמ"א

קרא עוד »

שוקלת הפסקת הריון? כל מה שמסתירים ממך על הפלות

גילית שאת בהריון. מדובר בהריון בלתי מתוכנן ובלתי רצוי. ברירת המחדל היא הפלה. עצרי לרגע. מה את באמת יודעת על הפלות? על מה לא ידברו איתך באף אחד מכל אותם המרכזים והפורומים הציבוריים והפרטיים שלכאורה אכפת להם ממך, מגופך ומחייך? איזה מידע הם לא מעוניינים שתדעי?

קרא עוד »

אנחנו כאן לעזור לך!.

בצורה הכי נעימה

דילוג לתוכן