תמיסת המלח הוזרקה לרחם במטרה להמית את התינוק, אלא שאז התרחש הנס הגדול

צוות רפואי בארה"ב נדהם נוכח הנס של מליסה אוודן: בחודש השמיני להריונה, החליטה אמה הצעירה של מליסה לעשות הפלה, ולתוך רחמה הוזרקה תמיסת מלח רעילה שנועדה להמית את התינוק ר"ל. אלא ש'מחשבות רבות בלב איש(ה)', וכנגד כל הסיכויים - התינוקת שרדה את ההליך המסוכן, וגדלה להיות אדם בריא ושמח מאת - שירה דאבוש (כהן)

הסיפור המרגש שלפנינו הוא ההוכחה הניצחת לכך שכשהקב"ה רוצה להביא ילד לעולם, דבר לא ימנע בעדו – גם לא תמיסת מלח שמוזרקת אל הרחם בחודש השמיני, כדי להמית את התינוק ר"ל.

כשאמה של מליסה אוודן מארה"ב הייתה בחודש השמיני להריונה, היא החליטה לעשות הפלה. "הייתי רק בת 19, ופחדתי מאוד מההשלכות של להיות אמא בגיל כל כך צעיר. חשבתי שזה הדבר הכי נורא שיכול לקרות לך, כשאת לא מספיק בשלה, וכשעוד לא מצאת את יעודך בעולם", היא אומרת. "לא הייתי מוכנה למחויבות מהסוג הזה".

וכך, בצעד אמיץ ובוטח – קבעה תור בבית החולים, להפלת התינוק באמצעות עירוי של תמיסת מלח רעיל, שנמהלת בנוזלי הרחם שמקיפים את התינוק. רוב התינוקות מתים מה'טיפול' הזה תוך שעות עד ימים אחדים.

במשך חמישה ימים ספגה מליסה את תמיסת הרעל אל 'נשימתה', שחתה בתוכה ונשמה את האוויר המזוהם שלה, ולמרות הכל – שרדה. "צוות של אחיות ורופאים הגיע פתאום לחדר ואמר לי: 'זהו, הגיע הזמן. הולכים ללידה'. הכנתי את עצמי נפשית שהנה, בעוד זמן קצר הכל ייגמר ואני אוכל לשוב לשגרת החיים הרגילה שלי, מבלי לזכור שהייתי כאן אפילו".

אבל… 'מחשבות רבות בלב איש(ה)', והקב"ה דווקא רצה אחרת. "אחת האחיות לקחה את העובר המת, ושמה אותו בחדר צדדי קטן, שממנו מפנים את כל ה'פסולת'. כולם היו בטוחים שהתינוק שיוולד, יהיה מת".

פתאום האחות שמעה בכי חלש מהחדר ההוא, וצעקה: "היא בחיים! היא חיה!"

"זו הייתי אני", מחייכת מליסה בת ה-25. "כשהצוות הרפואי הבין שנשארתי בחיים ושרדתי את הכל, הוא ראה בזה סימן משמיים ולא עשה 'וידוי הריגה', אלא נתן לי להתאושש לאט לאט מהרעלים שספגתי אל תוכי, והיה נחוש להבריא אותי".

כשהנס הגדול אירע, והגוף שלה התנקה לחלוטין מהרעלים שבו – נמצאה למליסה משפחה נהדרת שהסכימה לאמץ אותה, היות ואמה הביולוגית פחדה לחזור הביתה עם תינוק. "האמא המאמצת שלי מספרת שברגע הראשון שהיא ראתה אותי, נכנסתי לליבה. מאז ומתמיד ידעתי שאני מאומצת, אבל זה לא הפריע לי ולאמי להיות החברות הכי טובות, ואני שמחה שהיא זו שבחרה בי", אומרת מליסה.

שוקלת הפלה? מכיר/ה מישהי שנמצאת על פרשת דרכים?

אמא יקרה, אנחנו כאן, במחלקת אמ"א של הידברות, כדי לעזור לך. העניקי לילדך הזדמנות נוספת, אל תתני לו לסיים את חייו. לפניות אל מחלקת אמ"א – סיוע, ייעוץ והכוונה חינם לנשים למניעת הפסקות הריון והפלה: טל' 073-2221333, נייד 052-9551591. מייל [email protected]

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי תאהבי גם את זה

ועדה להפסקת הריון? לא רציתי להאמין שהעובר שלי מת

שני הרופאים קבעו שלעובר אין דופק. אחרי המון בכי וחוסר שינה, אמרתי לעצמי שככה ה' רוצה, הכל לטובה. הקב"ה זיכה אותי להיות שליחה נאמנה לצדיק שכנראה היה צריך לעבור את הגלגול שלו דווקא בתוכי, וכך גם לסיים את התיקון שלו בעולם הזה עוד לפני שיצא. הרגשתי שאני חייבת לשאול רב וכתבתי לרב קנייבסקי. הרב קנייבסקי שלח תשובה: "לחכות, ברכה והצלחה"
מחלקת אמ"א

קרא עוד »

שוקלת הפסקת הריון? כל מה שמסתירים ממך על הפלות

גילית שאת בהריון. מדובר בהריון בלתי מתוכנן ובלתי רצוי. ברירת המחדל היא הפלה. עצרי לרגע. מה את באמת יודעת על הפלות? על מה לא ידברו איתך באף אחד מכל אותם המרכזים והפורומים הציבוריים והפרטיים שלכאורה אכפת להם ממך, מגופך ומחייך? איזה מידע הם לא מעוניינים שתדעי?

קרא עוד »

אנחנו כאן לעזור לך!.

בצורה הכי נעימה

דילוג לתוכן